بهبود سلامت سالمندان

آبان ۰۵, ۱۳۹۵ توسط مدیر

به گزارش بهداشت نیوز، زمین خوردن یکی از مهمترین دلایل از کارافتادگی افراد پس از ۶۵ سالگی است و سالانه میلیون ها نفر در سراسر جهان به آن مبتلا می شوند. در حالی‌که تصور عموم بر این است که زمین‌خوردن بیشتر در ماه‌های سرد و خارج از محیط خانه انجام می‌شود، تحقیقات جدید نشان می‌دهد زمین خوردن در داخل فضای خانه و به دلیل سر خوردن قالیچه های کوچک، بسیار شایع‌تر است.

محققان با بررسی ۵۴۴ بیماری که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به دلیل شکستگی استخوان در بیمارستان Central Connecticut بستری بودند دریافتند ۵۵ درصد از این افراد در ماه‌های گرم دچار شکستگی استخوان شدند و حدود سه چهارم این افراد در فضای داخلی خانه آسیب دیده بودند. نتایج نشان می‌دهد عبور از یک مانع، مهمترین عامل زمین‌خوردن سالمندان است. در فضای داخلی خانه، قالیچه های کوچک مهمترین عامل زمین‌خوردن و افتادن از تخت دومین عامل زمین‌خوردن سالمند است. خارج از محیط خانه، تصادف با وسیله نقلیه، سقوط از وسیله نقلیه و افتادن از پله، مقصران اصلی زمین‌خوردن سالمند است.

اعصاب اندام حرکتی و درک پیام های عصبی با افزایش سن کاهش می یابد. این امر باعث می شود که پاها هنگام راه رفتن موانع را احساس نکنند و بر اثر عدم تعادل، شخص زمین بخورد.زمین خوردن مهمترین دلیل شکستگی لگن در سالمندان مبتلا به پوکی استخوان است‎؛ همچنین باعث ضربه به سر و کاهش هوشیاری می شود.

منبع: ایرنا

Tags: , , ,

نظر خودتون رو در مورد این مقاله بنویسید

از ایمل شما استفاده تبلیغاتی نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده