به منظور بهره مندی از خدمات و نیز استفاده از امکانات گردشگری سلامت، ایران مدیکال۲۴ تمام نیازمندی ها را از قبیل هماهنگی پزشک و روند درمان، ویزا، تهیه بلیت، رزرو هتل، ترانسفر، مترجم و همراهی در تمام مراحل درمان و بازگشت به مبدأ را فراهم ساخته است.

این مجموعه به دلیل برخورداری از تمامی امکانات فراهم‌سازی لازمه های سفر، به دلیل دارا بودن مجوز از سازمان جهانگردی و گردشگری، امکان تهیه بلیت و ویزا را تسهیل بخشیده و همچنین به دلیل برخورداری از جامع ترین سامانه رزرواسیون اماکن اقامتی کشور، متنوع ترین فهرست از هتل را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

همچنین به دلیل فراهم‌سازی زیر ساخت مناسب و امضا تفاهم نامه با پزشکان معتبر و مجموعه های درمانی بسیار،  امکان آغاز درمان را بسیار تسریع کرده و همچنین هزینه های مربوط به آن را تا میزان قابل توجهی کاهش داده است.

خدمات ارائه‌شده توسط ایران مدیکال۲۴ به دو بخش خدمات سفر و خدمات درمانی دسته‌بندی میشود.

از خدمات ارائه‌شده در دسته‌بندی سفر می‌توان به‌عنوان هر آنچه لازم یک سفر است نام برد؛ این خدمات عبارت‌اند از، اخذ ویزا، تهیه بلیت، رزرو هتل، ترانسفر و مترجم که این مجموعه به دلیل دارا بودن مجوز از سازمان گردشگری و جهانگردی با سابقه‌ای بیش از ۱۰ سال فعالیت، در تهیه این موارد می‌تواند در سریع‌ترین زمان و با کمترین هزینه اقدامات لازم را انجام دهد.

اقداماتی مانند هماهنگی روند درمان، مشاوره‌های پزشکی قبل از سفر و فراهم‌سازی شرایط برای سپری نمودن دوره نقاهت و هر گونه اقادامات پزشکی دیگر که لازمه درمان است، در دسته بندی خدمات درمانی ارائه شده توسط ایران مدیکال۲۴ قرار می گیرد که این مجموعه با امضا تفاهم نامه با پزشکان معتبر و همچنین مجموعه های درمانی گوناگون، شرایط لازم برای بهره مندی هر چه بهتر از خدمات درمانی و گردشگری سلامت را فراهم ساخته است.